Sony Ericsson Elm problém

leo235
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St Okt 13, 2010 16:09

Sony Ericsson Elm problém

Príspevok od užívateľa leo235 » St Okt 13, 2010 16:12

Zdravim. Kupil som si SE Elm a nie su mi jasne niektore veci ohladom wi-fi a internetu, v manuali sa o nicom neviem docitat.

Casto mi chyta, rozne po meste, rozne wifi siete, ale ked si pustim operu mini (musel som stiahnut), otvori mi ju, ale stranku, ktoru zadam uz nenacita. Je mozne, ze su to wifi siete, kt. niesu schopne surfovat po internete, alebo je problem niekde inde?

Dalsiu otazku mam na mobilny internet, kt. znacka (zemegula) sa mi casto objavuje a neviem ci sa za to nahodou neplati. Ak zapnem zakladnu aplikaciu Facebook, kt. tam uz bola, tak na tu sa viem pripojit aj cez mobilny internet a nemusim k tomu mat zapnute wifi. Toto by som chcel ale eliminovat, neviete mi poradit ako zablokovat pristup do mobilnej siete?

Dakujem.

Mino
TOP profík
TOP profík
Príspevky: 290
Dátum registrácie: St Aug 06, 2008 15:30

Re: SE Elm problém

Príspevok od užívateľa Mino » St Okt 13, 2010 16:51

Ahoj, to,ze sa na wifi siet napojis, este neznamena, ze mas cez nu aj pristup na internet. Pristup moze byt volny, ale moze tam byt dodatocna kontrola. Vacsinou by to od teba ale chcelo nejake uzivatelske meno a heslo, ked by si otvoril operu a snazil sa prehliadat v takejto sieti. Dalsou vecou je moznost, ze tieto siete su zadarmo a problem je v power manazmente tvojho telefonu. Skus to najst vo svojich wifi nastaveniach, ide o nieco ako Power Safe Mode, kde treba nastavit Best Performance. Vacsinou to byva prednastavene niekde v strede medzi Power Safe Mode a Best Battery.

Pre zablokovanie pristupu do mobilnej siete staci toto zrusit v connection settings, priapadne connection setup

leo235
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St Okt 13, 2010 16:09

Re: SE Elm problém

Príspevok od užívateľa leo235 » St Okt 13, 2010 19:04

V prvom rade dakujem za odpoved, to s tou WIFI som skusil nastavit na nesetrenie baterky, uvidim ci to pojde nabuduce. Takze Vdaka.

Ohladom tej mobilnej siete, nenasiel som v nastaveniach nic podobne tvojmu opisu. Ak by si nahodou vedel blizsie konkretizovat kroky, bol by som vdacny.

Mino
TOP profík
TOP profík
Príspevky: 290
Dátum registrácie: St Aug 06, 2008 15:30

Re: SE Elm problém

Príspevok od užívateľa Mino » Št Okt 14, 2010 22:39

ide o deaktivovanie rozsirenych nasteveni siete - HSDPA/HSUPA. Ak najdes v nastavenich nieco podobne tomuto, treba to zrusit

Mino
TOP profík
TOP profík
Príspevky: 290
Dátum registrácie: St Aug 06, 2008 15:30

Re: SE Elm problém

Príspevok od užívateľa Mino » Št Okt 14, 2010 22:41

este mi napadlo, mohol by si toto nastavit aj priamo v aplikacii pre facebook, pripajanie iba cez free pripojenia

leo235
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St Okt 13, 2010 16:09

Re: Sony Ericsson Elm problém

Príspevok od užívateľa leo235 » Ne Jan 09, 2011 14:19

Mam este jeden problem s telefonom SE Elm, ktory sa objavil len nedavno.

Ked mi niekto vola, koho cislo mam aj ulozene, nezobrazi mi jeho meno, ale to cislo, kt. mi vola. Neviete mi povedat kde by mohol byt problem? Cislo mam ulozene aj trikrat aj vo forme 09xx alebo +421xx, no ale ked mi niekto vola, stale mi zobrazuje len cislo a nie ulozene meno.

Dakujem

Užívateľov profilový obrázok
martin_g
---------------------
---------------------
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Št Aug 21, 2008 13:37

Re: Sony Ericsson Elm problém

Príspevok od užívateľa martin_g » Po Jan 10, 2011 11:04

Problém je v tom, že to číslo máš uložené "aj tri krát". Keď telefón nájde nejaké číslo viac krát, tak zobrazí len číslo a nie meno, lebo nevie ktoré meno má zobraziť.
Samsung Galaxy S7

Maurizzio
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi Máj 13, 2011 11:49

Re: Sony Ericsson Elm problém

Príspevok od užívateľa Maurizzio » Pi Máj 13, 2011 11:55

Zdravím. Prosím Vás, potrebujem poradiť s týmto telefónom ohľadom výbornej aplikácie TRACKER. Keď zapnem "start training" vpravom hornom rohu nejaký čas svieti zemegula a Tracker píše "searching for the satellites" Jediné čo sa dá urobiť je stlačiť Hide alebo odísť. Po stlačení hide sa mi v podstate spustí aplikácia ale nepracuje tak jak má. Dajú sa spustiť len stopky a v nastaveniach vytvoriť dáky profil ale to je všetko. O satelite ani zmienky.

Skúšal som už Update software zo stranky SE ale bez zmien. Máte niekto s tým skúsenosti???

Užívateľov profilový obrázok
martin_g
---------------------
---------------------
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Št Aug 21, 2008 13:37

Re: Sony Ericsson Elm problém

Príspevok od užívateľa martin_g » St Máj 25, 2011 10:01

Skús chytiť satelity v inom programe ktorý ti funguje a potom spusti Tracker.
Samsung Galaxy S7

Napísať odpoveď